Tam gdzie chcemy

Moje kreatywne spojrzenie na ten Świat

Home /
Jak promować nowego bloga online?

Jak promować nowego bloga online?

Dużo osób to prawdziwi i zapaleni hobbyści, pasjonaci. Wbrew temu, co się uważa nasze społeczeństwo posiada bardzo wielu dobrych profesjonalistów w różnych dziedzinach, problem jedynie  w tym, że w pewnych przypadkach nie pracują oni w swoim zawodzie i nie mają sporej sposobów realizacji się w tej wybranej przez siebie kategorii. Dlatego uznając ją za hobby, poświęcają jej wolny czas, weekendy, niekoniecznie powiadamiając o tym innych, którzy przecież mogliby z takiej wiedzy korzystać.

Na szczęście niektórzy wpadli już na pomysł, że mogą się dzielić własnymi doświadczeniami i zapałem w internecie, jak też zarabiać na tym.  nie ma w końcu nic cenniejszego, niż pieniądze zarobione bez wysiłku, na czymś co lubi się robić. Aby jednakże pisanie bloga internetowego mogło przynosić wymierne korzyści finansowe, należy najpierw zadbać o to, by zawierał on wartościową wiedzę, najlepiej popartą doświadczeniem. Dobrym pomysłem jest blog z ciekawostkami, które nie są dostępne nigdzie indziej.
Jeśli założyliśmy już blog, nie wystarczy kilka ogranych sztuczek, by dać o nim znać światu. Promocja nowego bloga internetowego, zdobywanie pierwszych odwiedzin, poleceń, to prawdziwa sztuka, a sposoby na to z w pewnych sytuacjach ulegają zmianom, tak jak zmienia się cały Internet. Środowisko to jest bardzo dynamiczne i należy za nim nadążać. Nie wystarczy już więc jedynie prowadzenie bloga  w standardowy sposób i pozycjonowanie na najpopularniejsze frazy. W tej chwili w sieci górą są serwisy społecznościowe i powinno się z tego korzystać. Zdecydowana większość internautów posiada konta na Facebooku,Twitterze, czy Instagramie, zaglądają też na YouTube czy Snapchat.  Warto to wykorzystać.  Umieszczając ikonki serwisów społecznościowych w swoim serwisie, posiadacz daje użytkownikom do zrozumienia, że jest na czasie, , a oprócz tego bardzo chętnie uczestniczy w życiu tych społeczności i jest ich częścią. To może zachęcić i przekonać do kolejnych odwiedzin – w szczególności, o ile w danym serwisie potrafi się krótko i atrakcyjnie przedstawiony link do nowego wpisu na stronie, czy nowej zawartości jaka tam się pojawiła.
Więcej informacji na stronie: osobistosc.wordpress.com.
Więcej: pieknaimodna.wordpress.com.