Tam gdzie chcemy

Moje kreatywne spojrzenie na ten Świat

Home /
Jak zadbać o własnego bloga online

Jak zadbać o własnego bloga online

Internet rozwija się dynamicznie. Pojawia się bardzo sporo nowych stron, a w tym również blogów. Są to swoiste wirtualne miesięczniki, które mogą być spisem przeżyć i wydarzeń w życiu autora, niemniej jednak również zawierać różnorodne tematyczne ciekawostki.

Blogi stały się dzisiaj popularnym źródłem zarobku. Ażeby natomiast móc wyciągnąć jakieś pieniądze z naszej inwestycji w internecie, powinno się najpierw potrafić się reklamować. To nie jest takie proste, ponieważ rywalizacja jest ogromna. Promocja nowego bloga internetowego wymaga więc wkładu finansowego na początku, ponieważ zdecydowanie najlepsze efekty przynosi wykupienie pakietów reklamowych w wyszukiwarkach typu Google. Możemy też korzystać z promocji na innych portalach, takich jak fora internetowe i tym podobne. To natomiast nie wszystko. Teoretycznie możemy wypromować swój blog z ciekawostkami bez dodatkowych kosztów inwestycyjnych, ale za to będziemy musieli włożyć w to w dodatku swojej pracy. Jak to należy zrobić? O tym za chwilę. Niemniej należy mieć świadomość tego, że jakkolwiek nie próbowałoby się reklamować swojej strony, należy zachowywać się zgodnie z netykietą, a przede wszystkim obowiązującym prawem.
Sprawdźmy zatem jakie są metody na promocję bloga internetowego, które nie wymagają od nas wkładu własnego. Pierwsza rzecz jaka przychodzi nam na myśl to katalogi stron www. Czym one są nie należy chyba nikomu przedstawiać. Natomiast warto wiedzieć, że umieszczenie strony w wielu z nich może nam dać realne zyski w postaci dużej ilości odwiedzi. Jednakże dopisywanie się do każdego katalogu i regularne odświeżanie naszego wpisu zajmuje ciut czasu, a wszakże ten będzie nam potrzebny na samo prowadzenie bloga. Co w takim wypadku możemy zrobić? Możemy wynająć osoby, które wykonają to za nas, niemniej jednak tutaj znów w grę wchodzą koszty. Na szczęście katalogi internetowe to nie wszystko. Możemy też zareklamować się na forach dyskusyjnych, w komentarzach pod artykułami na portalach publicystycznych, czy choćby poprzez stworzenie fanpage lub grupy na Facebooku, albo innym serwisie społecznościowym. Zwłaszcza to ostatnie potrafi przynieść w rzeczywistości bardzo dobre efekty, jednakże także wymaga nieco własnej pracy.
Więcej informacji: wiedzajestwazna.bloog.pl.
Warto sprawdzić: postuje.wordpress.com.