Tam gdzie chcemy

Moje kreatywne spojrzenie na ten Świat

Home /
Piękne krajobrazy z drona

Piękne krajobrazy z drona

{Drony są to nowatorskie urządzenia na miarę XXI wieku. Za ich pomocą z lotu ptaka można nagrać cokolwiek. Zazwyczaj drony mogą być sterowane za pomocą pilota, ich zasięg sięga najczęściej 2000 metrów.

Najczęściej mogą one znajdować się w powietrzu przez okres około 30 minut. Po tym czasie trzeba je naładować. Drony częstokroć nagrywają przykładowo wesela lub inne imprezy.
Drony fpv są jeszcze większym odkryciem obecnych czasów. Otóż, wyróżniają się one doskonałą konstrukcją. Używane są one głównie do wyścigów dronów. Wykorzystuje się je również do ,,freestyle, czyli do tak zwanego latania z nieprawdopodobnie dużymi prędkościami. Co interesujące, wyżej wymienione drony fpv mogą wykonywać przeróżne akrobacje w trakcie lotu. Zdecydowanie jest to bardzo zjawiskowe i dlatego te urządzenia cieszą się ogromną popularnością w teraźniejszych czasach. Warto również mieć świadomość tego, iż cały lot jest oczywiście obserwowany ,,na żywo przez operatora. Do tego celu służy gogle FPV. W ten sposób odbierany obraz, jest aktualnie transmitowany na żywo i można go oglądać. Wszystko dzieje się za sprawą kamery umieszczonej na tym wyżej wymienionym urządzeniu, czyli na dronie.
Drony wyścigowe w teraźniejszych czasach, XXI wieku są bardzo popularne. Takie małe z pozoru urządzenia, mogą osiągnąć de facto imponujące prędkości. Przygotowywane są specjalne wyścigi dla fanów tych urządzeń. Drony wyścigowe przekazują obraz z podglądem oczywiście na żywo. Warto wiedzieć, iż drony wyścigowe można zakupić gotowe w sklepie albo też można je wytworzyć własną pracą. Oba opcje cieszą się popularnością. Śmiało można stwierdzić, że zabawa dronami niedługo urośnie do rangi sportu, gdyż wyżej wymieniona kategoria cały czas się prężnie rozwija. Rynek praktycznie co chwilę zaskakuje nas coraz to nowszymi rozwiązaniami z zakresu nowoczesnej technologii.
Źródło: http://projektdron.com.pl. |Czym są drony znakomita większość z nas już chyba wie. Dla przypomnienia, są to niewielkie latające urządzenia, które zazwyczaj służą do filmowania z powietrza. Mają zamontowana kamerę wysokiej rozdzielczości , a ponadto nadajnik radiowy, dzięki któremu przekazują obraz pilotowi, sterującymi dronem z ziemi.

To jednakże dla przeciętnego Kowalskiego na dłuższą metę jest nudne, dlatego zmodyfikowano nieco formułę działania dronów i wprowadzono coś, co nazywa się dronem FPV.
Taki dron, od swojego pierwowzoru różni się tym, że posiada zespół kamer potrafiący uchwycić obraz konieczny do odtworzenia go poprzez okulary FPV, które zakłada pilot. Dzięki temu towarzyszy mu wrażenie, jakby rzeczywiście był w tym dronie. Niesamowita sprawa i nie zrozumie tego nikt, kto jeszcze nie spróbował. To jednak nie wszystko, ponieważ drony FPV są bardzo często używane do wyścigów, gdzie przez jak najkrótszy czas trzeba przelecieć swoją maszyną dany stopień. Lot odbywa się z ogromnymi prędkościami (jak dla dronów), dochodzącymi do 100km/h. Prócz tego, drony obejmują bardzo niski pułap w czasie wyścigu, co jeszcze mocniej podbija uczucie prędkości u pilota. Nie da się ukryć, że wyścigi dronów niedługo staną się ważnym sportem, który będzie uprawiany przez wiele osób globalnie.
Jeśli chodzi o same maszyny, którymi są drony wyścigowe, to ich przygotowanie wymaga użycia bardzo lekkich materiałów. Taka konfiguracja pozwala na osiąganie bardzo dużych prędkości, a również sprawia że urządzenia są bardzo zwrotne. Drony FPV są wykorzystywane nie tylko w wyścigach, niemniej jednak też podczas wykonywania różnego rodzaju akrobacji. Pilot obserwujący to wszystko z ziemi przez swoje okulary FPV, może poczuć się jakby siedział w kabinie samolotu za sterami i naprawdę uczestniczył we wszystkich tych wydarzeniach, które dzieją się wysoko ponad jego głową.
Warto zobaczyć: http://projektdron.com.pl/page/polecane-linki-1/.