Tam gdzie chcemy

Moje kreatywne spojrzenie na ten Świat

Home /
Tworzenie własnego bloga internetowego

Tworzenie własnego bloga internetowego

Kilka osób zabiera się za pisanie bloga, ale robi to nieudolnie. To sprawia, że blog zamiast przynosić im radość z tworzenia własnego miejsca w sieci, staje się źródłem nieciekawych doświadczeń, związanych na przykład z brakiem odwiedzających albo również nieprzychylnymi komentarzami. Polecam dowiedzieć się, co zrobić by stworzyć ciekawy blog internetowy.

Przede wszystkim, zanim zabierzemy się za pisanie bloga, znajdźmy własną niszę. To oznacza, że powinieneś mieć świadomość tego wokół jakiej tematyki będzie skupiał się nasz blog i stworzyć pierwszą podstawę tematów na jakie będziemy pisać. Najbardziej by było ich dosyć dużo, na przykład pięćdziesiąt pierwszych wpisów. Załóżmy, że na początek wpisy będą pojawiać się co drugi dzień. Taka częstotliwość jest w sam raz, ażeby nauczyć się systematyczności i zdobyć grupę stałych czytelników. Kiedy taka grupa już powstanie, kolejne tematy będą nasuwać się same, podyktowane przynajmniej ciekawością i pytaniami obserwujących nasze internetowe poczynania. Ważne, aby chęć posiadania bloga była podyktowana naturalną potrzebą dzielenia się ze światem swoimi przemyśleniami, pasjami czy radami. Zakładając bloga wyłącznie dla korzyści na przykład materialnych, nie będziemy w stanie regularnie go pisać i tym samym idea upadnie po paru miesiącach. Jeżeli już tematyka bloga będzie naszą pasją- wówczas sukces mamy gwarantowany. 
Blog sprawi, że nasze horyzonty z pewnością się poszerzą,jednak zanim do tego dojdzie, to my musimy tego bloga reklamować. Jak to zrobić? Z całkowitą czyli stu procentową pewnością wykorzystując siłę tkwiącą w ludziach. Spróbujmy zainteresować blogiem znajomych. Reklamujmy go na swoich stronach społecznościowych. Nie bójmy się pokazywać komuś swojego bloga jako odpowiedź na pytanie, które zadaje. O ile nauczycie się wyróżniać nachalne próby szukania czytelników od kwalifikacji swobodnego reklamowania swojego bloga, wówczas na pewno uda wam się osiągnąć swój blogowy cel.
Jaki widać ciekawy blog internetowy nie jest taki skomplikowany do utworzenia. Jeżeli już jedynie wkładamy w to własne serce, korzyści przyjdą same.
Więcej informacji: http://mojepublikacje.blog.onet.pl.
Źródło: http://blogzyjzdrowo.wordpress.com.